Zajęcia TUS dedykowane są dzieciom i młodzieży z trudnościami w nawiązywaniu kontaktów społecznych. Zajęcia mają na celu trenowanie umiejętności komunikacji, współpracy w grupie, pracę nad przestrzeganiem zasad, naukę samokontroli, rozumienie i kontrolowanie emocji, pracę nad rozwiązywaniem konfliktów.
W trakcie zajęć socjoterapeutycznych, dzięki pracy w grupie, uczestnicy dostarczają sobie społecznych bodźców, uczą się określonych reakcji i działań interpersonalnych a także zasad funkcjonowania w społeczeństwie i prawidłowych sposobów rozwiązywania konfliktów. Osoby korzystające z socjoterapii rozwijają ważne umiejętności społeczne, takie jak asertywność, pewność siebie, komunikacja, budowanie relacji opartych na szacunku. Zdobywają wgląd w swoje emocje i poznają siebie na nowo.
Zajęcia prowadzone są zgodnie z ideą międzynarodowego programu promocji zdrowia psychicznego, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci w wieku 5-9 lat. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi. Nie koncentruje się on na dzieciach z konkretnymi problemami czy trudnościami, ale promuje zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci.
Zajęcia sensoplastyczne z elementami twórczego ruchu łączą kreatywne zabawy ruchowe z pracą manualną. Wykorzystujemy kredki, pastele, farby, ciastolinę, różnego rodzaju masy, magiczny piasek, malowanie stopami i rękami, zajęcia ruchowe z chustą animacyjną i wiele innych propozycji i zabaw pobudzających kreatywność, ale też ćwiczących rękę i koordynację wzrokowo-ruchową.
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 3 roku życia.
Sensoplastyka prowadzona jest również w jako zajęcia indywidualne - z ofertą można zapoznać się w zakładce "integracja sensoryczna | zajęcia dla dzieci".
W trakcie zabaw z innymi, dziecko nabywa umiejętności kontrolowania emocji, czekania na swoją kolej, uwzględniania punktu widzenia innych oraz asertywnego dbania o swoje potrzeby. Zajęcia dla dzieci nadruchliwych prowadzone są metodą behawioralną.
Zajęcia dedykowane są dla dzieci od 5 roku życia, które borykają się z problemem nieśmiałości. Wykorzystywana jest między innymi metoda "Kid's Skills - Dam Radę!", która ukierunkowana jest na naukę wykorzystywania przez dziecko swoich mocnych stron do przezwyciężania nieśmiałości.